Reklam
CHEMCAD
PDF
Yazdır
e-Posta

Ana Sayfa > Ürünler


 

CHEMCAD uygulamaları şunlardır; araştırma ve geliştirme, proje/proses dizaynı, proje/proses tekrar dizaynı ve optimizasyonu, operasyon/bakım, güvenlik ve tehlike analizi, çevreci çalışmalar ve analizler, proje ve ürün satımı, eğitim.

CHEMCAD kullanılan sektörler şunlardır; inceleme ve üretim, rafineri, ticari kimyasallar, kaliteli ve özel kimyasallar, ilaç sektörü, özel üretimler, mühendislik ve inşaat, danışmanlık, proses cihazları üretimleri, akademik üniversite programları.

CHEMCAD, ölçeklendirilebilir kendine özgü sanayi ve prosesler için gereken eklenti ve özelliklerin kullanıcılar tarafından satın almasını sağlar. Bu, nihai esneklik ve uygun fiyatla sonuçlanır.

CHEMCAD Suite'in her modülüyle ilgili özelliklerinin listesi için burayı tıklayınız.

CHEMCAD Suite'in her modülünün gerçekleştirebileceği mevcut temel işlemlerin listesi için burayı tıklayınız.

CHEMCAD Suite aşağıdaki modülleri içerir;

CC-STEADY STATE

Kimyasal proses simülasyon yazılımı içerdiği kimyasal bileşenler, termodinamik metotlar ve birim operasyonlarıyla devamlı bir kimyasal prosesin kararlı halinin laboratuvar ölçeğinden gerçek ölçeğe geçirilmesine olanak sağlar.

Kararlı halde proses dizaynı yapmak isteyen veya mevcut prosesin durumunu incelemek isteyen kullanıcılar için idealdir.


CC-DYNAMICS

Proses simülasyon yazılımı, alınan steaty-state simülasyonundan, akış diyagramının dinamik analiziyle bir sonraki adıma geçişte uygunluğuna olanak verir. Bu olasılıklar sonsuzdur; işlenebilir check-out, PID döngüsü ayarlama, operatör eğitimi, proses kontrol ve yumuşak sensör işlevleri.

Dinamik oranını veya prosesini dizayn etmek isteyen kullanıcılar için idealdir.


CC-THERM

Isı değiştirici dizayn ve derece yazılımı programa ek veya bağımsız olarak kullanılabilir. Dizayn ve malzemeler için çok sayıda uluslararası standartları kullanan CC-THERM, daha hızlı ve daha doğru bir ısı değiştiricisi boyutlandırıcısıdır. Yazılım gövde-boru tipi, plakalı, hava soğutmalı ve iki borulu ısı değiştiricilerini kapsar. CHEMCAD'de bulunan fiziksel özellikler ve faz eşitliği verisi titiz dizaynın temelidir.

Dizayn etmek veya dizaynı incelemek isteyen ısı değiştiricisi satıcısı tarafından (aynı anda bir tanesi) ve mevcut ısı değiştiricisiyle yeni hizmette oranını veya eğer hesaplanırsa performansını isteyen kullanıcılar tarafından idealdir.


CC-SAFETY NET

Piping and Safety tahliye ağı simülasyon yazılımı herhangi bir boru ağının titiz analizine olanak verir.  CC-SAFETY NET, iki fazlı tahliye mekanizması hesaplama, titiz basınç düşüşü hesaplama, titiz fiziksel özellik hesaplama ve titiz faz dengesi hesaplamasında hızlı ve doğru cevaplar sağlar.

Boru ağının dizaynına veya oranına ya da emniyet tahliye mekanizmasına/sistemine ihtiyacı olan kullanıcılar için idealdir.


CC-FLASH

Fiziksel özellikleri ve faz dengelerini hesaplayan yazılım CHEMCAD Suite'in alt kümesidir (CHEMCAD Suite ürünleri tüm CC-FLASH yeteneklerini içerir).  Bu yazılım fiziksel özellikleri ile saf bileşenler ve karışımlar için faz dengesini (VLE, LLE, VLLE) titizlikle hesaplanmasını sağlar.

Fiziksel özellik ve faz dengesi özelliklerine gereksinim duyan kullanıcılar ile tahmini özellik ve regresyona ihtiyaç duyan kullanıcılar için idealdir.


CC-BATCH

Kesikli distilasyon simülasyon yazılımı, eklenti veya bağımsız program olarak kullanıldığında, kesikli distilasyon simülasyonu ve basit, anlaşılır ve kullanımı kolay aşama tabanlı giriş çalışmasını yapar. CC-BATCH, birçok çalışma modlarıyla herhangi sayıda çalışma adımı ve koşulları kapasitesiyle son derece esnektir. CC-BATCH, kesikli işlemleri optimize eder, distilasyon kolonundaki ağır bileşen içindeki hafif bileşen varlığını minimize eder ve üretimi arttırır.

Distilasyon kolonu tasarımını ya da oranını isteyen kullanıcılar için idealdir.


Akademik CHEMCAD

CHEMCAD'in akademik programlarda eğitim amaçlı nasıl kullanıldığını öğrenin.


CHEMCAD Essentials Webinar ile ilgili Bilgilendirme için Haber Bültenimizi Takip edebilirsiniz.

 

Stoktaki Ürünlerimiz

Yüklemeler

İstediğiniz yükleme için lütfen BiS Sistem ile temasa geçiniz.

Tel:     + 90 216 326 16 95 - 96
Tel:     + 90 541 326 16 95
Fax:    + 90 216 326 16 15
Email:  info@bissistem.com

İletişim

BiS Sistem Entegrasyon Elekt.
Bilişim Hiz. Tic. Ltd. Şti.

Adres:
Uzunçayır Cad. No: 39 C1 Blok
Kat: 2 Daire: 20 Posta Kodu:
34722 Kadıköy / İstanbul